Göz Çevresi Kremi (50 Ml)

star star star star star 266 Değerlendirme
54.00 TL 44.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.

Kaz ayakları ve yüz kırışıklıkları maalesef hepimizin en büyük problemi. genç ve taze görünmek istiyorsak göz çevremize her şeyden daha iyi bakmamız gerekiyor.Uzmanlar göz çevresindeki yaşlanmanın yüzün geri kalanından çok daha erken başladığını ve daha hızlı ilerlediğini belirtirler.,Bunun nedeni ise göz çevresindeki derinin daha ince olması, daha az yağ üretmesi ve bu nedenle de daha zayıf bir bariyer oluşturduğundan nemi çabuk kaybetmesi. Dolayısıyla derinin elastikiyeti de çok daha çabuk kayboluyor ve kırışmalar meydana geliyor. Peki, buna bir dur demek mümkün mü? evet mümkün! Ancak bazı sorulara açıklık getirmekte fayda var  göz kremlerinin, o bölgedeki hassas cilt için özel olarak formüle edildiğini, Ayrıca o bölgeyi daha iyi nemlendirmesi bir yana gözlerde oluşabilecek tahrişin de önüne geçebilmek için o bölgeye doğal yollarla elde edilmiş yağlarla formüle edilmiş  özel ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Üzüm çekirdeği yağı; Yağlı, kuru ve hassas yapıdaki cilt tipine sahip olanlar için de kullanılmaya elverişli olan tamamen doğal bir saf yağ olmaktadır. Günlük kullanım için her zaman uygundur. Günlük cilt bakımında kullanmak kolay ve evde yapılan güzellik maskeleri için harika bir taşıyıcı yağ olmaktadır. Bu yağı kullanmanın avantajlarından birisi, hafif olması ve ciltte çabuk emilebilmesidir. Üzüm çekirdeği yağı ile beraber diğer yağların da ortak faydası, suyun ciltteki tabakayı geçmesini engelleyerek cildi nemlendirebilme özelliğine sahip olmasıdır. Diğer ağır olan yağların tersine üzüm çekirdeği yağı çok hafif bir yağdır. Cildin gözeneklerini tıkamayarak cildi yumuşak ve pürüzsüz yapmaya yarar. Üzüm çekirdeği yağı yapısında olan linoleik asit, cildin gereksinim duyduğu önemli bir yağ asididir. Yaralara uygulandığı zaman iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca yara izinin azaltmasına da yardımcı olmaktadır. Bazı çalışmalar, üzüm çekirdeği yağının göz altındaki koyu renkli halkaları azaltmada çok faydalı olduğunu göstermiştir. Üzüm çekirdeği yağı, bu sorunu yok etmeyi başarabilen, çoğunlukla kimyasal içeren birçok ürünün aksine doğal bir çözüm yolu olmaktadır. Cildinizin bu hassas bölgesine de herhangi bir problem yaşamadan uygulanabilmektedir. Üzüm çekirdeğinin yağında varolan sıkılaştırıcı etkilerinden ötürü cildinizin kasılmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca sivilce oluşumuna sebep olan gözeneklerin tıkanmasını engellemeye yardımcı olmaktadır. Bilimsel bazı çalışmalara göre, üzüm çekirdeği yağının cilde uygulanması, deride tümör oluşum ve ilerlemesini engelleyici etkiler gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Üzüm çekirdeği yağı yüzdeki kırışıklıklar ve çizgilerin oluşmasını da engellemeye yardımcı olmaktadır. Yapısında bulunan E vitamini radyasyon ve çevresel kirleticilerin neden olduğu serbest radikallerden cildin koruyabilen bir antioksidan işlevi göstermektedir. Serbest radikaller vücudumuzdaki moleküller ile reaksiyona girebilen, onların istikrarsızlaşmasına sebep olan ve DNA ile hücresel yapılarımıza zarar verebilen reaktif parçacıklardır. Yaşlanma gerçekleşirken bu hasar ciltte görünür hale gelmektedir. Üzüm çekirdeği yağı, kolajen etkisi yapması sebebiyle, cildin yenilenmesine ve renk pigmentlerinin düzenlenmesine katkı sağlarken aynı zamanda yüzünüzü gererek, daha gergin, genç görünümlü ve göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmuş bir hal almasına katkıda bulunacaktır.

Castor Yağının Cilde Faydası;
Topikal kullanım için Castor yağı en iyisidir. Gözaltında oluşan siyah halkalar, kuruluk, kaşıntı, egzama, sedef hastalığı, vb cilt hastalıklarını tedavi etmek için mükemmel bir çözümdür. Cilt için yararları şunlardır.Mükemmel bir nemlendirici. Cildinizi besleyip nemli kalmasını sağlayacak bol miktarda yağ asidi içerir. Serbest radikallerden cildi koruyan antioksidanlar içerir.Derideki tüm zararlı maddeleri ve kirleri emerek deriyi temiz ve taze kalmasını sağlar. Şifa verici özelliğe sahiptir.Cilde uygulanan Castor yağı, cildin kollajen ve elastin sentezini arttırır. Bu özellik cilt de oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasında yardımcı olur. Ayrıca cildi canlandırır ve daha genç, sağlam gözükmesini sağlar.Castor yağı antiviral ve mantar oluşumunu önleyici özelliğe sahiptir.Bu özellikleri ile gözaltı morluklarının kökten çözümüne yardımcı olur. 

Kullanımı: En hasas naktamız göz  altları ve kaz ayaklarıdır bu nedenle mytabib göz çevresi kremi Üzüm çekirdeği ve Kastor yağıyla formüle edilmiş hem canlandırıcı hem de besleyici özeliğine sahipdir. Kremi yüzük parmanıza alın göz yuvası kemiği boyunca noktalar halinde parmağınızla yerleştirin ve göz altı bölgenize iyice yedirin böylece kan dolaşımı hızlanmış olacaktır

Bu bilgiler kesinlik ifade eden bilgiler değildir ,internetten alınmıştır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişlerinizin bize ulaşmasından itibaren, adresinize bağlı olarak 1 saat içinde teslim etmeyi hedeflemekteyiz. Siparişleriniz onaylandıktan sonra iptal edilememektedir. İade taleplerinizi müşteri hizmetlerimize iletebilirsiniz, değerlendirme yapıldıktan sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır