Kahvaltı Tabağı

star star star star star 453 Değerlendirme
100.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.

Bu karışım için dikkatli olunması gereken en önemli nokta ise doğru oranın kullanılmasıdır. Tahin- Keçiboynuzu Özü hazırlanırken amaç Keçiboynuzu Özünün tüketimini artırmak olmalıdır, tahin sadece lezzet verici olarak düşünülmelidir. Bu oran enerji içeriğinin dengede olmasını sağlar. Her sağlıklı yiyeceğin fazlasının sağlığımız için gizli bir tehlike olduğu unutulmamalıdır.

Enerjisi oldukça yüksek olan tahin ve Keçiboynuzu Özünün tüketimi orantılı olarak kullanılmalıdır.. Susamın değişik işlemlere tutulması ve ezilmesi sonucunda elde edilen tahin; soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarını önler. Susam vücut direncini artırarak bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır. Ayrıca hastalık döneminin da daha hızlı ve etkin bir şekilde atlatılmasına da yardımcı olmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı vücut direncini artırır

 

Üzüm, dut, keçiboynuzu ve harnup gibi pek çok çeşidi bulunan pekmez bunların içerisinde en faydalısı ve  kan yapıcı özelliğe sahip olan Keçiboynuzu özü olanıdır. Faydaları pek çok olmakla bilinen Keçiboynuzu Özü;

*İçinde E vitamini sayesine Öksürüğe,Gribe,Kemik Erimesine,Kansızlığa,iyi gelir.

*Balgam söktürüp, Göğüsü yumuşatarak bronşların açılmasına yardımcı olur.

*Bağırsak rahatsızlıklarına,gastrite karşı etkli,alerjik nefes darlığı çekenlere tavsiye edilir.

*İçreisinde  yüksek doğal şekerler,zengin minareller çinko ve vitaminler A,B,B2,B3,D dolaysıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.

*İshale karşı mükemmel takviyedir.kabızlık şikayeti olanlara yardımcıdır.

*Ağrı kesici,antiseptik,bağışıklık güçlendirici özelliği bulunuyor.

*Cinsel gücü artırıcı etkisi vardır.

Ayrıca vücut direncini, bağışıklık sisteminin direncini artırıcı ve güçlendirici özelliği sayesinde hastalıklara karşı koruyucudur. Hücre yapısını koruyucu özelliği sayesinde de kanserli hücreler ile aktif bir şekilde savaşır. Hammaddesi olan susamda bulunan kalsiyum ile yararlı yağlar kemiklerin korunmasına yardımcı olur.

 

 

Sindirim sisteminin daha aktif çalışmasını sağlayarak kabızlığın giderilmesinde etkilidir. Zengin miktardaki kalsiyum içeriği kemiklerin güçlenmesine ve kemik erimesine karşı kemiklerin daha dayanıklı olmasına yardımcı olur. Gelişme çağındaki çocukların kemik gelişiminin sağlıklı olması için kalsiyum içeren besin maddelerinin tüketilmesine büyük özen gösterilmesi gerekmektedir

 

Ayrıca keçiboynuzu özü karaciğeri temizleyerek damarları açar, kan basıncını dengeler. Hastalık aşamasında ise iyileşme sürecini hızlandırır. Tahin mezelerde ve bazı yemeklerde sos olarak da kullanılmaktadır. Mide rahatsızlıklarının tedavisinde destekleyici özelliğe sahiptir. Anne sütünü arttırdığı da bilinen faydaları arasında yer almaktadır. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda pamukçuk adı verilen ağız içi yaralarının tedavisinde oldukça etkilidir. ltihap söktürücü özelliği bulunmaktadır. Öksürüğü keser ve balgam söktürücüdür.

 

Kullanımı: İster kahvaltıda, ister diğer öğünlerde acıktığınız her anda ailece tükettebilirsiniz.İster ekmeğinizi banın ister ekmeğinize sürün.

 

Not: Burdaki maksadımız farkındalık oluşturarak farklı bir konseptle insanların damak tadına ve sıhhatlerine faydalı olmaktır. Bu yüzden Hem çocukların gelişimine katkı sağlıyacak ,bunun yanında enerji verecek hemde ailece tüketilebilecek bir üründür. Kendi başına sağlık deposu olarak bilinen doğanın ENlerini karışım olarak bir araya getirerek hem doğal lif ,hemde doğal enerji kaynağını lezetli hale getirerek daha çok aile bireylerini çokolata türü ürünlerden uzaklaştırıp daha sağlıklı olan Keçiboynuzu Özünün tüketimini hedeflemektedir.

 

Not: Bu bir ilaç değildir,Gıda takviyesidir.

 
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Siparişlerinizin bize ulaşmasından itibaren, adresinize bağlı olarak 1 saat içinde teslim etmeyi hedeflemekteyiz. Siparişleriniz onaylandıktan sonra iptal edilememektedir. İade taleplerinizi müşteri hizmetlerimize iletebilirsiniz, değerlendirme yapıldıktan sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

SİTEMİZ SİPARİŞE KAPALIDIR.

FİYATLAR BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır